Loading

wait a moment

Bieżnie elektryczne – gdzie ustawić?

Praktyczne bieżnie elektryczne stają się nie tylko elementami wystrojów siłowni i salek do ćwiczeń. Coraz częściej trafiają także pod dachy domów. Posiadanie tego typu sprzętu na co dzień niesie ze sobą wiele korzyści. Do najważniejszych zaliczymy na pewno:

  • poprawę stanu zdrowia i ogólnej kondycji
  • większa zachęta do uprawiania sportu w ciągu dnia
  • możliwość rozruszania kości w każdej porze bez konieczności wychodzenia z domu

Nowocześnie zaprojektowane bieżnie elektryczne na przestrzeni lat zastąpiły na dobre bieżnie analogowe. Ćwiczenia przy użyciu takiego sprzętu są więc prawdziwą przyjemnością. Każda bieżnia wyposażona jest w licznik, na którym wyświetlają się informacje dotyczące naszej prędkości biegania lub chodzenia na godzinę. Intensywność przesuwania się płaszczyzny bieżni można oczywiście modulować, dostosowywać do własnych potrzeb, dzięki temu w czasie ćwiczeń możemy nie tylko rozruszać mięśnie i stawy, ale także zgubić zbędne kilogramy. Niejednokrotnie okazywało się właśnie, że regularne spacerowanie po bieżniach elektrycznych jest jedną z lepszych metod na odchudzanie, oczywiście w połączeniu ze zdrową dietą!

Gdzie możemy ustawić bieżnie elektryczne?

Jeśli ma się duży dom lub kilkupokojowe mieszkanie, ustawienie bieżni elektrycznej nie stanowi większego problemu. Gorzej, gdy mieszka się w kawalerce z jednym dużym pokojem, gdzie możliwość aranżacji przestrzeni jest dość ograniczona. Co zrobić, żeby w całym rozgardiaszu zmieściła się jeszcze bieżnia elektryczna? Na szczęście, dzisiejsze bieżnie nie są już skonstruowane w sposób bryłowy, jak ich poprzedniczki. Często można je także składać i przechowywać w stanie spoczynku tam, gdzie przechowuje się inne sprzęty domowe. Najlepiej ćwiczy się przy świeżym powietrzu, a żeby mieć jego dopływ, trzeba otworzyć okno. Ćwiczenia na bieżni elektrycznej przy otwartym oknie w słoneczny dzień, znakomicie relaksują nasz organizm. Stajemy się dotlenieni i szczęśliwsi. Bieżnia elektryczna najdyskretniej prezentuje się, gdy jest ustawiona w jednym z kątów pokoju dziennego. Wielu sportsmenów decyduje się także na to, by bieżnie elektryczne stawały się stałym wyposażeniem sypialni.

Bieżnie elektryczne – gdzie kupić?

Bieżnie elektryczne można kupić w wielu miejscach. Najważniejsze jest jednak to, aby produkt, który nabywamy, był w pełni sprawny, pochodził od zaufanego producenta i nie był podróbką. Tylko markowe bieżnie elektryczne służyć nam przez lata, a nie ich zastępcze atrapy! Powinni o tym pamiętać przede wszystkim amatorzy nieobeznani w temacie sprzętów sportowych. Bieżnie elektryczne najczęściej kupujemy więc:

  • w stacjonarnych sklepach sportowych
  • w sklepach internetowych
  • na portalach ze sprzętem sportowym, używanym lub nowym
  • na giełdach i prezentacjach sprzętu sportowego

Bardzo ważna w przypadku posiadania nowego zestawu do ćwiczeń w postaci bieżni elektrycznej lub innej maszyny jest gwarancja zakupu. Dzięki niej w razie nieoczekiwanej usterki wszelkie nap

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *