Loading

wait a moment

Co zawierają odżywki do rzęs i dlaczego warto je stosować?

Odżywka do rzęs to coraz bardziej popularny produkt. Dzięki niej możliwe jest wzmocnienie rzęs, co jest konieczne na przykład po długim stosowaniu tuszy wodoodpornych. W jaki sposób może działać tego typu produkt, co zawiera i kiedy warto zdecydować się na jego stosowanie?

Co może zawierać odżywka do rzęs?

W zależności od tego, co tak naprawdę ma zrobić odżywka do rzęs, może mieć ona różny skład. Podstawowe produkty tego typu mają zazwyczaj wiele naturalnych składników. Najczęściej w tego typu kosmetykach można spotkać:

  • keratynę – białko, które służy między innymi do budowy włosów
  • aloes – działający nawilżająco
  • allantoinę – naturalną substancję natłuszczającą
  • olejek rycynowy – stymulujący włosy do wzrostu
  • panthenol – czyli jedna z substancji składająca się na witaminę B5, która sprzyja odbudowie i poprawia wygląd rzęs

W naturalnych produktach można znaleźć również świetlik, który ma między innymi działanie przeciwbakteryjne. Naturalne odżywki do rzęs mają często za zadanie jedynie lekko pobudzić wzrost rzęs, głównym ich działaniem jest za to ochrona. Dzięki podanym składnikom rzęsy stają się odporniejsze na działanie negatywnych czynników, przez co nie kruszą się i nie wypadają przed czasem (w przypadku rzęs, które już urosły, czas ich „życia” to około dwa tygodnie, po tym czasie naturalnie wypadają i zaczyna się wzrost nowych, który trwa około miesiąca).

Obecnie na rynku można jednak znaleźć nie tylko w pełni naturalne odżywki do rzęs. W przypadku takich produktów często wykorzystuje się działanie takiego składnika jak bimatoprost. To substancja syntetyczna wydłużająca czas, w którym rosną włosy. Częściej spotyka się ją jednak nie w typowych odżywkach, których używa się do samych rzęs, ale w serach, które aplikuje się na skórę. Skuteczność działania tej substancji została potwierdzona, jednak należy aplikować ją bardzo ostrożnie. Kontakt tej substancji z gałką oczną może bowiem powodować różnego rodzaju skutki uboczne. Ponadto należy pamiętać, że aby utrzymać efekt otrzymany po zastosowaniu odżywki z bimatoprostem konieczne jest stosowanie jej przez cały czas. Po odstawieniu rezultaty utrzymają się tylko do czasu, aż nie wyrosną nowe rzęsy.

Kiedy warto zdecydować się na odżywki do rzęs?

Odżywki do rzęs warto zastosować zwłaszcza wtedy gdy wcześniej rzęsy były w dobrej kondycji, ale nagle, zazwyczaj pod wpływem niekorzystnych czynników, przestały. W takim przypadku w czasie stosowania odżywki lepiej jest zrezygnować ze stosowania tuszu do rzęs. Szczególnie szkodliwe są pod tym względem tusze wodoodporne, które bardzo wysuszają rzęsy i przyczyniają się tym samym do ich kruszenia się.

Po odżywkę do rzęs można również sięgnąć w celu poprawy naturalnego wyglądu rzęs. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku stosowanie naturalnej odżywki nie musi przynieść spektakularnych rezultatów, choć olejek rycynowy może wpłynąć korzystnie na liczbę rzęs. Lepiej w takiej sytuacji jest wypróbować odżywki z bimatoprostem, jednak zachowując ostrożność podczas nakładania i rezygnując z tego kosmetyku w razie pojawienia się niepożądanych objawów.

W jaki inny sposób można odżywić rzęsy?

Wiele osób nie chce stosować odżywek lub rezygnować z tuszu. Dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób można odżywić rzęsy w tym przypadku. Doradza się, aby w takiej sytuacji stosować zdrową dietę, ponieważ jest ona w stanie wpłynąć pozytywnie na wygląd rzęs. Dodatkowo warto jest dodawać do standardowego tuszu do rzęs kilka kropli oliwy z oliwek lub olejku rycynowego. Takie działanie powinno wpłynąć korzystnie na stan rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *