Loading

wait a moment

Jak i czym dobrze suszyć włosy?

Dla wielu kobiet piękne włosy to atrybut kobiecości. Dobranie odpowiedniej pielęgnacji to często niemałe wyzwanie. Oprócz linii kosmetyków każda kobieta posiada prostownicę, lokówkę czy suszarkę do włosów. Nie od dzisiaj wiadomo, że gorące powietrze źle wpływa na strukturę włosa niemniej jednak suszarka to niezbędne narzędzie służące stylizacji. Zatem jaką wybrać i jakie suszarki do włosów są teraz najbardziej popularne?

 Suszarki do włosów z jonizacją

Od jakiegoś czasu hitem wśród użytkowniczek są suszarki z jonizacją. Jonizacja, czyli naładowanie włosów jonami ujemnymi ma sprawić, że włosy przestaną się puszyć i elektryzować. Dzięki temu staną się gładsze i łatwiejsze w dalszej stylizacji. Na rynku dostępnych jest wiele modeli suszarek z jonizacją, stały się one już właściwie standardem. Warto jednak przed zakupem zapoznać się z opiniami i oceną użytkowników. Ze względu na to, iż proces jonizacji nie wydaję żadnych dźwięków, efekt będzie możliwy do zmierzenia dopiero po wysuszeniu włosów. Na jakie modele suszarek do włosów warto zwrócić uwagę? Oprócz funkcji jonizacji, dobra suszarka w wersji standardowej powinna mieć:

  • Regulację nawiewu (min. dwa poziomy),
  • koncentrator i dyfuzor,
  • dużą moc (min. 1600W),
  • regulację temperatury.

Popularne marki- czy to odpowiedni wybór?

Wszyscy na pewno kojarzą marki takie jaki Phillips, Babyliss (nie mylić z Babyliss Pro) czy Braun. Są to produkty dostępne cenowo dla praktycznie wszystkich. Na różnych blogach i forach można spotkać się z opiniami użytkowniczek na temat danych modeli suszarek do włosów. Niejednokrotnie można znaleźć opinie, że suszarki popularnych marek nie są tak efektywne jak profesjonalny sprzęt fryzjerski. Jeśli chodzi o jonizację, niektórzy producenci celowo umieszczają na swoim produkcie informację o jonizacji, a w rzeczywistości ta funkcja sprowadza się tylko do ładnego przycisku. Zatem czy nie lepiej byłoby przeznaczyć trochę większą sumę pieniędzy na wymarzoną suszarkę i dłużej z niej korzystać? Oto kilka propozycji profesjonalnych suszarek do włosów:

  • Fox Smart 2100W– to doskonałe narzędzie fryzjerskie wyposażone w silnik wysokiej jakości, co pozwoli na nieprzerwaną 1000 godzinną pracę. Zbudowana z trwałego i odpornego tworzywa sztucznego, jest poręczna i kompaktowa. Zaopatrzona oczywiście w funkcję jonizacji i chłodnego nawiewu. Obecnie kosztuje około 150 złotych.
  • Valera Swiss Nano 9200 Ionic RotoCord- jest nieco droższym sprzętem, ponieważ kosztuje w granicach 300 złotych. Jednak jej parametry i funkcję zapewnią długą przyjemność z użytkowania. Suszarka jest lekka i posiada dług trzymetrowy obrotowy kabel RotoCord. Suszarka posiada funkcję ochrony koloru włosów, a także wbudowany jonizator dzięki czemu włosy będą bardziej wygładzone i lśniące.
  • Efalock STYLINGO 1400W- ostatnia propozycja skierowana jest do osób z włosami kręconymi, falowanymi lub krótkimi, gdzie efektowne podkręcenie nadaje fryzurze świeżości. Suszarka kosztuje około 250 złotych, posiada jednak pozytywne opinię użytkowniczek więc jest warta uwagi. Suszarka nadaje sprężystości lokom i poprawia ich ogólny wygląd. Sprzęt posiada funkcję jonizacji i dwie prędkości nadmuchu.

Suszarki do włosów to narzędzie, bez którego ciężko się obyć. Obecnie spełniają już nie tylko funkcję suszenia. Dzięki odpowiedniemu urządzeniu możemy sprawić, że włosy nie będą się elektryzowały czy puszyły. Łatwiejsza stylizacja to zaoszczędzony czas i przyjemność ze swoich doskonale ułożonych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *