Loading

wait a moment

Jak pozbyć się płytki nazębnej i wybielić zęby bez drogich zabiegów

Plaque to bezbarwny, lepki film bakterii gromadzący się na zębach. Nieleczony, nadal gromadzi się i twardnieje w kamicy, co prowadzi do zapalenia dziąseł lub zapalenia dziąsła.

Na szczęście istnieje kilka naturalnych środków, które zapobiegną temu problemowi w całkowicie bezpieczny i skuteczny sposób.

Na szczęście dla nas istnieją naturalne środki zaradcze dla niemal każdego stanu. Przedstawiamy jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych naturalnych środków na tabliczkę.

Olej kokosowy jest niezwykle korzystnym naturalnym olejem, który oferuje niezliczoną ilość korzyści zdrowotnych, w tym wspieranie zdrowia jamy ustnej. Jego silne cechy mogą pomóc w zapobieganiu problemom stomatologicznym i utrzymaniu zdrowego i białego uśmiechu.

Soda oczyszczona jest również bardzo skuteczna w wybielaniu zębów i usuwaniu płytki nazębnej. Zmniejsza liczbę niebezpiecznych bakterii, ponieważ neutralizuje kwasy w jamie ustnej.

Według badań z 2008 r. Opublikowanych w Journal of Clinical Dentistry, które analizowały 5 badań klinicznych, pasta do pieczenia lub proszek do pieczenia jest o wiele bardziej skuteczny w usuwaniu płytki nazębnej niż wszystkie pozostałe niesączone produkty sodowe.

Należy jednak pamiętać, że nadmierne jej zużycie może uszkodzić szkliwo, dlatego najlepiej używać go umiarkowanie.

Następująca naturalna receptura pasty zapobiegnie tworzeniu się płytki nazębnej:

Składniki:

2 łyżki ekstra dziewiczego (nierafinowanego) oleju kokosowego
2 łyżki sody oczyszczonej
Kilka kropli ulubionego olejku eterycznego
(na przykład olejek z mięty pieprzowej) * opcjonalnie

Instrukcje:

W misce wymieszaj składniki, aż uzyskasz jednorodną pastę. Jeśli chcesz, możesz dodać kilka kropli olejku.

Posługiwać się:

Zanurz szczoteczkę do zębów w pastę i myj zęby dwa razy dziennie, w zwykły sposób.

Następujące naturalne przepisy są również bardzo skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej, jeśli są stosowane raz lub dwa razy w tygodniu:

Wymieszaj łyżeczkę soli i 2 łyżki sody oczyszczonej, a następnie delikatnie zetrzyj zęby pastą.
Wymieszaj łyżeczkę sody oczyszczonej z odrobiną nadtlenku wodoru, aby uzyskać pastę i umyj zęby i dziąsła. Następnie wypluj i dobrze przepłucz usta.
Możesz po prostu umieścić trochę sody oczyszczonej na mokrej szczoteczce do zębów i umyć zęby. Następnie przepłukać usta letnią wodą.

Jeśli chodzi o wybielanie zębów, doświadczenie pokazuje, że olej kokosowy jest najsilniejszym naturalnym składnikiem przyczyny, zwłaszcza gdy jest stosowany w procesie zwanym ciągnięciem doustnym.

Olej ten jest bogatym źródłem średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, z których 50% stanowi kwas laurynowy. Kwas laurowy ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe, które eliminują płytkę nazębną i bakterie w jamie ustnej. Pomaga również utrzymać świeżość oddechu i wybiela zęby.

Wyniki badania opublikowanego w nigeryjskim dzienniku medycyny w kwietniu 2015 r., W którym zaobserwowano 60 osób w wieku od 16 do 18 lat, które w ciągu jednego miesiąca używały oleju w ramach higieny jamy ustnej, ujawniły, że poziom choroby dziąseł drastycznie obniżyły się po 7 dniach ciągnięcia oleju.

Oto jak przeprowadzić tę metodę:

Wyczyść łyżeczkę oleju kokosowego w jamie ustnej na 15-20 minut, ale upewnij się, że pokrywa ona wszystkie obszary jamy ustnej. Nie płucz go, ale wypluwaj, aby usunąć bakterie, które zostały wchłonięte przez dziąsła i zęby.

Spłucz letnią wodą i umyj zęby. Powtarzaj to codziennie, a za kilka dni zaczniesz zauważać, że twoje zęby stopniowo się wybielą.

Możesz również dodać olej kokosowy do szczoteczki do zębów lub czystej szmatki i delikatnie wetrzeć. Wkrótce każdy da ci komplementy za twoich perłowych białych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *