Loading

wait a moment

Jakie efekty można osiągnąć dzięki mezoterapii włosów? – poradnik

Włosy stanowią swoistą wizytówkę swojego właściciela. Ich wygląd znacząco wpływa bowiem na sposób, w jaki postrzega się konkretną osobę. Ze względu na to, wiele osób decyduje się na różnorodne zabiegi mające na celu zagęszczenie skalpu, wzmocnienie cebulek czy wygładzenie struktury włosa. Najprostszym sposobem na odświeżenie swojego image’u jest oczywiście wizyta u fryzjera i podcięcie końcówek czy koloryzacja. Jednak poszukując bardziej efektownych i przede wszystkim trwałych rozwiązań warto rozważyć wykonanie mezoterapii włosów.

Czym jest mezoterapia włosów?

Mezoterapia włosów czy też mezoterapia igłowa skóry głowy to niechirurgiczny zabieg, podczas którego za pomocą niewielkich igieł substancje o działaniu leczniczym, regenerującym oraz odżywczym dostarczane są w okolicę mieszków włosowych. Tego typu ostrzykiwanie działa na dwa sposoby – z jednej strony precyzyjne, miejscowe dostarczanie niezbędnych składników jest bardziej efektywne, a z drugiej, w przeciwieństwie do długotrwałego przyjmowania leków w formie tabletek czy syropów, nie wpływa negatywnie na pracę nerek czy wątroby. Ponadto delikatne uszkodzenia skóry w obrębie mieszków dodatkowo aktywują cały obszar do intensywnej regeneracji.

W jakich przypadkach sprawdzi się zabieg?

Istnieje wiele przesłanek do poddania się mezoterapii skóry głowy. Głównym celem zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów oraz łysienia. Wśród podstawowych wskazań do wykonania zabiegu znaleźć można m.in.:

  • wypadanie włosów spowodowane wieloma różnorodnymi czynnikami (m.in. zmiany hormonalne, ciąża oraz laktacja, słabe krążenie, nadmierny stres, menopauza, częste i intensywne wystawianie skóry głowy na działanie promieni słonecznych, nieprawidłowy sposób odżywiania się),
  • łysienie plackowate,
  • łysienie rozlane,
  • łysienie typu męskiego.

Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku istnieją również przeciwwskazania, wśród których znajduje się np. ciąża, cukrzyca, karmienie piersią czy infekcje skórne. Z tego względu przed rozpoczęciem serii zabiegów wymagana jest konsultacja ze specjalistą.

Wyjątkowe efekty mezoterapii

Mezoterapia włosów często nazywana jest również zabiegiem zagęszczania włosów i to właśnie takiego efektu można się przede wszystkim spodziewać po serii wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. W tym przypadku warto też wspomnieć o niewidocznej gołym okiem poprawie mikrokrążenia, warunkującego wzmocnienie mieszków włosowych. Metoda nie jest inwazyjna, dlatego sprawdzi się u każdego, kto marzy o zwiększeniu objętości swojej fryzury bez poddawania się zabiegom chirurgicznym. Należy podkreślić, że włosy odrastające po wykonaniu mezoterapii będą nie tylko gęstsze i grubsze, ale również widocznie zdrowsze, lepiej odżywione i mocniej wygładzone.

A po zabiegu?

Aby efekty były długotrwałe, po odbyciu zabiegu zaleca się stosowanie konkretnych preparatów pielęgnujących skórę głowy. Zrealizowana mezoterapia włosów jest również przeciwwskazaniem do korzystania z saun i solariów. Na jakiś czas warto także ograniczyć używki, zrezygnować z wykonywania silnie złuszczających peelingów, intensywnych ćwiczeń czy depilacji. Najważniejsze jest jednak stosowanie się do wszystkich zaleceń lekarza, który przeprowadził mezoterapię

Mezoterapia włosów to odpowiedni zabieg dla każdej osoby, która pragnie zagęścić swój skalp i cieszyć się mocniejszymi, gładszymi włosami. Jednak, aby uzyskać taki efekt, należy wybrać wykwalifikowanego specjalistę i ściśle trzymać się wszelki zaleceń pozabiegowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *