Loading

wait a moment

Kamerki sportowe – najważniejsze właściwości

Często ludzie decydują się na zakup kamerek sportowych. Nie ma w tym nic złego zwłaszcza, jeśli ludzie prowadzą aktywny tryb życia, jednak trzeba się dobrze zastanowić nad tym, jakie konkretnie kamerki sportowe powinny mieć właściwości, aby zwrócić na nie uwagę. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy kamera posiada odpowiednią stabilizację. Jeśli tak jest, to będzie można ją wykorzystywać podczas wypraw rowerowych, czy też zjazdów narciarskich. Jest to szczególnie ważne dla turystów, ponieważ można dzięki kamerce uwiecznić wtedy swoje popisy w różnych dyscyplinach sportowych, a filmik wrzucić np. na portal społecznościowy, czy też do Internetu na jakieś ogólnodostępne kanały. Kamerka musi mieć też wysoką jakość nagrywania, najlepiej w 4K. Dzięki temu jakość filmu będzie idealna nie tylko dla nagrywającego, ale też dla każdego odbiorcy, więc warto wydać czasami więcej pieniędzy, ale być za to w pełni zadowolonym z funkcjonalności wybranej kamerki sportowej.

WiFi

Dobra kamerka sportowa powinna mieć możliwość korzystania z WiFi. Dzięki temu po nagranych szaleństwach na kamerkę będzie można od razu przesłać swój film na smartfona i wrzucić go do Internetu, oczywiście wcześniej go trochę obrabiając lub skracając, jeśli ktoś ma taką ochotę. Jest to bardzo ważna kwestia przy doborze kamerek sportowych, dlatego warto przeanalizować to, czy interesujące klienta oferty mają taką opcję, czy też nie będzie można z niej skorzystać. Ponadto dobra kamerka sportowa musi mieć funkcję podglądu. Każda kamerka powinna posiadać taką funkcję, ponieważ można wtedy:

  • oglądać, to co w danej chwili się nakręca,
  • sprawdzić swój materiał i ocenić, czy jest on dobry okiem widza,
  • zbadać jakość materiału.

Nic dziwnego, że użytkownicy kamerek sportowych na ten aspekt zwracają szczególną uwagę, dlatego też producenci kamerek sportowych wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom i produkują sprzęty, które wzbogacone są w taką funkcję i na pewno zadowolą każdego klienta.

Kamerki o małych gabarytach

Bardzo ważną kwestią przy zakupie kamerek sportowych jest również to, aby kupować sprzęt o jak najmniejszych gabarytach. Ważne jest to, aby kamerka nie była przypadkiem zbyt ciężka. Wiadomo, że największe kamerki sportowe wcale nie są zbyt ciężkie z punktu widzenia przeciętnej osoby, jednak dla sportowców ma to znaczenie. Każdy dodatkowy gram na kasku, czy też w innym miejscu jest bardzo odczuwalny zwłaszcza, jeśli zjeżdża się z kamerką na nartach, czy też wykonuje się jakieś powietrzne akrobacje. Z racji tego warto zakupić lekką kamerkę, która będzie posiadała sprawdzony system mocowań. Dzięki temu zainteresowani będą mieć pewność, że kamerka nie odpadnie im w trakcie nagrywania i będzie można z niej korzystać praktycznie w każdych warunkach, nawet przy bardzo negatywnych warunkach atmosferycznych, ponieważ uniwersalność jest w tym przypadku jedną z najbardziej cenionych właściwości. Widać wyraźnie, że przy zakupie takiego sprzętu trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów, aby zakup był udany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *