Loading

wait a moment

Lokówki do włosów – jak wybrać najlepszą?

Nie od dziś wiadomo, że kobiety, które mają naturalnie proste włosy, od zawsze marzą o pięknych i bujnych lokach. W ten sposób powstało wiele różnych pomysłów na to, by móc się cieszyć takimi pięknymi lokami. Wśród nich wymienia się nie tylko wałki do włosów, czy inne metody kręcenia, ale również lokówki do włosów. Właśnie te ostatnie urządzenia powodują, że będziemy mogli tak naprawdę cieszyć się wymarzoną fryzurą w ciągu kilkunastu minut.

Zanim jednak przejdziemy do stylizacji, trzeba jeszcze dowiedzieć się, na co warto zwrócić uwagę, jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem lokówki. Okazuje się, że nie jest to urządzenie, które występuje w jednym i tym samym typie. Ale mamy przynajmniej kilka różnych możliwości do wyboru.

Lokówki do włosów – różne typy

Zacznijmy od tego, że lokówki do włosów dzielą się na kilka podstawowych typów. Wśród nich wymienia się zwykłe lokówki, które są znane z tego, iż służą wyłącznie do kręcenia włosów. Bardziej uniwersalnym urządzeniem są lokówko-suszarki. W ten sposób istnieje możliwość zakręcenia włosów podczas tradycyjnego suszenia. Jest to świetne rozwiązanie dla kobiet, które posiadają włosy podatne na wszelkie układanie. Ostatecznie jeszcze kilka lat temu bardzo modne były karbownice. Dzisiaj służą raczej już do tworzenia różnych fryzur, niż do samego falowania włosów o specyficznym układzie.

Wybierając lokówki do włosów na pewno warto zwrócić uwagę również na ich średnicę. Im większa średnica, tym większe loki, a właściwie już fale, mogą powstać po skręceniu. Jeżeli zatem będzie Ci zależeć na uzyskaniu fantazyjnych „sprężynek”, warto wtedy poszukiwać modeli o znacznie mniejszej średnicy, wynoszącej nawet kilkanaście milimetrów.

Lokówki do włosów bez ręcznego nawijania

Prawdziwym hitem w ostatnim czasie jest lokówka do włosów, która jest niemalże w pełni automatyczna. Oznacza to nic innego, jak to, że nakładamy do takiej lokówki pojedyncze pasemka włosów, po czym ona wciąga je, nagrzewa, a następnie wystarczy wypuścić pięknie skręcone pasemko. Są to dużo droższe lokówki do włosów, jednak ze względu na wygodę stosowania, jak i również bezpieczeństwo, cieszą się one coraz większą popularnością. Warto w takim razie sprawdzić, czym dokładnie wyróżniają się automatyczne lokówki:

– Automatyczne lokówki najczęściej występują w powłoce ceramicznej lub teflonowej. W odróżnieniu od powłoki metalowej, nie nagrzewają się zbyt mocno i nie niszczą włosów.

– Istnieje możliwość regulacji temperatury. W ten sposób przynajmniej można dopasować działanie lokówki do grubości włosów lub ich podatności na skręcanie.

– Możliwość wyboru kierunku skrętu. Przy ręcznie obsługiwanych lokówkach, musimy nadać konkretny kierunek zwijania kosmyków, by uzyskać lok o wybranym profilu. W lokówkach automatycznych często mamy do czynienia z taką funkcją. Wystarczy wybrać odpowiedni przycisk, by uzyskać skręt pasemka w lewą lub w prawą stronę.

– Sygnał informujący o zakończeniu kręcenia loka. Automatyczne lokówki informują pikaniem o tym, że konkretne pasemko jest już skręcone. W przypadku ręcznych lokówek, często należy liczyć w myślach, przez co lokówka nagrzewa zbyt słabo lub zbyt mocno.

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w lokówkę automatyczną. Jednak każda kobieta, powinna samodzielnie zadecydować jakie urządzenie okaże się dla niej najlepsze.

Zobacz: TOP 10 najlepsze lokówki do włosów – ranking

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *