Loading

wait a moment

Oto co się dzieje z twoim ciałem 10 godzin po nałożeniu lakieru do paznokci

Lakier do paznokci może poważnie wpłynąć na nasze zdrowie, a ostatnie badania wykazały, że wiele z najbardziej popularnych amerykańskich marek lakieru do paznokci jest w rzeczywistości bardzo szkodliwych.

W badaniu wzięły udział 24 kobiety i eksperci oceniający wpływ toksyn chemicznych na ich ciała. Źródłem tych chemikaliów był lakier do paznokci.

U wszystkich uczestników stwierdzono obecność fosforanu trifenylenu w ciele zaledwie 10 godzin po nałożeniu lakieru do paznokci.

Ci sami badacze ocenili 10 różnych lakierów do paznokci dla fosforanu trifenylu i znaleźli je w 8 z nich.

Co więcej, dwa z tych 8 nie wymieniły nawet obecności substancji chemicznej na etykiecie. Dlatego 20% kupowanych przez nas past do paznokci zawiera szkodliwy związek chemiczny, którego nie ma na etykiecie.

Fosforan trifenylowy (lub TPHP) to niebezpieczna substancja chemiczna, która zakłóca układ hormonalny człowieka, który kontroluje wszystkie nasze hormony. Według wiodącego badacza badania, dr Heather Stapleton, „Istnieje coraz więcej dowodów sugerujących, że TPHP może wpływać na regulację hormonów, metabolizm, reprodukcję i rozwój.”

Stąd jego niepokój budzi młode dziewczęta, które codziennie używają lakieru do paznokci, a zdrowy rozwój hormonalny ma zasadnicze znaczenie dla ich wzrostu. TPHP jest znane:

Neurotoksyna (powoduje efekty rozwojowe)
Toksyczny produkt rozrodczy
Drażniący skórę i alergen
Toksyna endokrynowa

Lakier do paznokci zawiera również inne szkodliwe składniki, takie jak:

Formaldehyd

Formaldehyd jest popularnym karcynogenem rozpuszczającym się w wodzie i powietrzu. Prowadzi to do astmy, drapania w gardle i trudności w oddychaniu. Osoby cierpiące na niektóre choroby przewlekłe są szczególnie podatne na zatrucie formaldehydem.

Fosforan dibutylowy

Ta substancja chemiczna stwarza podobne ryzyko, co TPHP, ponieważ zaburza równowagę hormonalną i zawiera toksyny układu rozrodczego.

Toluen

Toluen utrudnia rozwój dzieci i drażni skórę.

Istnieje jednak kilka alternatywnych lakierów do paznokci, których możesz użyć, aby zapobiec takim efektom i pomóc w uniknięciu alergii, raka i zaburzeń hormonalnych.

Oto najlepsze z nich:

-Acquarella oferuje ponad 50 polskich kolorów, które są wszystkie oparte na wodzie, co oznacza, że ​​można je usunąć bez wysiłku za pomocą standardowego alkoholu do wycierania i nie zawierają żadnych szkodliwych składników, takich jak formaldehyd, toluen, ftalan dibutylu, rtęć lub pszenica produkty.

-Peacekeeper Cause-Metics oferuje jasne lakiery do paznokci, które nie zawierają toksyn i są nasycone olejem arganowym, który nawilża Twoje paznokcie.

-SpaRitual to całkowicie wegańska marka, która wytwarza beztłuszczowe lakiery do paznokci.

-Honeybee Gardens oferuje lakiery do paznokci w różnych kolorach, które są oparte na wodzie i są wolne od substancji rakotwórczych i szkodliwych chemikaliów.

Upewnij się, że zawsze wybrałeś lakiery do paznokci o właściwościach zdrowotnych, aby chronić swoje dobre samopoczucie i uniknąć skutków ubocznych regularnych marek lakieru do paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *