Loading

wait a moment

Paznokcie hybrydowe, co należy o nich wiedzieć?

W Internecie, jak i również po prostu w branży kosmetycznej, coraz częściej mówi się na temat paznokci hybrydowych. Jest to rodzaj manicure, który obecnie zyskał na tak dużej popularności, że prawie każda kobieta chce go spróbować, lub przynajmniej dowiedzieć się, na czym on tak naprawdę polega.

Okazuje się, że paznokcie hybrydowe, to nie tylko sposób na to, żeby w końcu zadbać o swoje paznokcie, ale również dzięki tej metodzie można uzyskać niesamowite efekty, o których można pomarzyć przy użyciu zwykłych lakierów do malowania paznokci.

Czym jest manicure hybrydowy, a także jakie są jego zalety?

Warto przejść teraz do sedna sprawy, mianowicie do tego, by się dowiedzieć, czym paznokcie hybrydowe wyróżniają się na tle pozostałych sposobów dbania o płytki paznokciowe. Jeżeli chociaż raz miałaś do czynienia z żelowymi paznokciami, to na pewno wiesz, że cechują się one doskonałą jakością oraz trwałością. W porównaniu do zwykłego lakieru, żele utrzymywały się nienaruszone na paznokciach nawet przez kilka tygodni. Nie mówiąc już o tym, że nawet nie musiałaś się specjalnie martwić o to, że teraz wykonywanie wszelkich prac domowych będzie poza Twoim zasięgiem.

Dlatego jeżeli zdecydujesz się na paznokcie hybrydowe, to już wiesz, że masz do czynienia z trwałością porównywalną do żeli. Jednak zdecydowana różnica polega przede wszystkim na tym, że możesz je z powodzeniem nakładać samodzielnie, bez konieczności ukończenia specjalnego kursu. Ponieważ w tym celu stosuje się specjalne lakiery hybrydowe, którymi maluje się bardzo podobnie, jak wszystkimi tradycyjnymi lakierami. Jedyna różnica polega na tym, że należy zastosować kolejno odpowiednie warstwy. Przy czym każda z nich musi być utrwalona przy pomocy lampy LED lub UV. W ten sposób lakier zostaje utrwalony i wysycha w błyskawicznym tempie.

Paznokcie hybrydowe, to świetne rozwiązanie dla kobiet, które są aktywne, i nie mają czasu na codzienne malowanie swoich paznokci. Jednorazowe malowanie lakierami hybrydowymi, w zupełności wystarcza na okres 2 tygodni. Później oczywiście widać już odrastającą płytkę, która zmniejsza estetykę dłoni.

Malowanie paznokci lakierem hybrydowym

Paznokcie hybrydowe możemy wykonać w salonie kosmetycznym, jak i również samodzielnie w domu. Jak już wcześniej wspomniano, należy do tego celu stosować specjalne lakiery hybrydowe, a także lampę UV. Cały proces malowania paznokci przebiega w sposób następujący:

– Przygotowujemy płytkę paznokci poprzez wypiłowanie i wypolerowanie. Należy pamiętać o odsunięciu wszystkich skórek, które mogą powodować pękanie lakieru.

– Nakładamy bazę, pamiętając o zabezpieczeniu krawędzi każdego paznokcia. Następnie utrwalamy je pod lampą.

– Nakładamy dwie warstwy wybranego lakieru hybrydowego. Oczywiście po każdej warstwie utrwalamy efekt przy pomocy lampy LED.

– Jeżeli chcemy ozdabiamy paznokcie przy pomocy innych lakierów.

– Ostatecznie nakładamy ostatnią warstwę, czyli top, który nabłyszcza lub matowieje lakier. Utwardzamy warstwę przy pomocy lampy.

– Wszystkie paznokcie przemywamy specjalnym odtłuszczaczem.

W ten sposób po kilkunastu minutach możesz cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami.

Czytaj więcej: Paznokcie hybrydowe – trwały i pięknie wyglądający manicure

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *