Loading

wait a moment

Rewitalizacja pochwy EVA – zabieg, który zapewni Ci poczucie komfortu

Najbardziej znaną technologią stosowaną w ginekologii estetycznej jest laseroterapia. Od niedawna na rynku pojawiła się jednak jej godna następczyni – fala radiowa (RF). Zabieg EVA, który wykorzystuje właśnie tę technologię, umożliwia nieinwazyjną i niezwykle skuteczną rewitalizację pochwy. Sprawdź, na czym polega ten zabieg.

EVA – rewitalizacja pochwy z wykorzystaniem fali radiowej

EVA to zabieg ginekologii estetycznej dostępny m.in. w Klinice Miracki w Warszawie, który wykorzystuje synergiczne działanie trzech nowoczesnych, uzupełniających się technologii: quadripolarnej dynamicznej radiofrekwencji, technologii VDR i systemu RSS, dzięki czemu umożliwia skuteczną i bezpieczną rewitalizację pochwy. Urządzenie EVA posiada również technologię UPR (Ultra Impulsowa Radioporacja), która powoduje penetrację do głębokich warstw tkanki sromu i pochwy. Dzięki temu za pomocą urządzenia można wtłoczyć miejscowo np. kwas hialuronowy, który pomaga spowolnić proces starzenia i odbudować objętość oraz elastyczność tkanek pochwy i sromu.

EVA to bezpieczna, skuteczna i komfortowa technologia przeznaczona do delikatnych zabiegów ginekologii estetycznej. Stosowana jest przy leczeniu takich problemów intymnych jak:

 • suchość pochwy,
 • dyspareunia (ból odczuwany podczas stosunku seksualnego),
 • uczucie swędzenia i pieczenia,
 • podrażnienie w obszarze pochwy i sromu,
 • nawracające zapalenie pochwy lub pęcherza,
 • łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu,
 • zmniejszona czułość czy starzenie się pochwy. 

Rewitalizacja pochwy – na czym polega?

Rewitalizacja pochwy wykonywana jest przez lekarza – specjalistę ginekologii estetycznej. Przed przystąpieniem do zabiegu trzeba przedstawić specjaliście aktualną cytologię oraz zadbać o brak podrażnień i infekcji w okolicy intymnej w dniu zabiegu.

Dzięki minimalnej inwazyjności nie ma potrzeby znieczulenia lub chłodzenia skóry przed zabiegiem – jest on zupełnie bezbolesny. Dla zwiększenia komfortu głowica urządzenia pokrywana jest specjalnym żelem, który niweluje tarcie, ale doskonale przewodzi energię fal radiowych do tkanek pochwy. EVA stymuluje regenerację tkanek poprzez intensywną produkcję kolagenu, działając wyłącznie wewnątrztkankowo, zatem nabłonek pozostaje nietknięty. Całkowity czas procedury to około 20 minut. Rewitalizacja pochwy falami RF nie wymaga okresu rekonwalescencji – od razu po zabiegu można powrócić do wszelkich aktywności życiowych i seksualnych.

Obkurczanie pochwy i inne efekty zabiegu EVA

Zabieg EVA umożliwia kompleksową rewitalizację pochwy. Redukuje różnego rodzaju problemy intymne:

 • Obkurcza pochwę i zwiększa satysfakcję z życia intymnego

Podczas zabiegu EVA uszkodzone tkanki pochwy są stymulowane do produkcji kolagenu, a także wytwarzania naturalnego kwasu hialuronowego i glikozoaminoglikanów. Następuje poprawa elastyczności tkanek i odczuwalne zwężenie pochwy.

 • Niweluje dolegliwości związane z atrofią (zanikiem tkanek) i suchością pochwy

Rewitalizacja pochwy falami radiowymi pobudza odbudowę tkanek, dzięki stymulacji procesów regeneracyjnych. Zwiększa produkcję naturalnego kwasu hialuronowego, a także przywraca równowagę flory bakteryjnej, co sprzyja nawilżeniu pochwy.

 • Zmniejsza lub całkowicie likwiduje dolegliwości związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu

Efekt termiczny osiągany podczas radiofrekwencji wzmacnia ściany miednicy i zapewnia wsparcie dla cewki moczowej. Efekt złagodzenia objawów odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu, choć dla utrwalenia rezultatów zwykle trzeba go powtórzyć kilka razy.

 • Odmładza i poprawia wygląd okolic intymnych, w szczególności warg sromowych

Zabieg rewitalizacji pochwy EVA poprawia nawodnienie śluzówki i odpowiada na wszelkie estetyczne i funkcjonalne potrzeby tych okolic, nadając wargom jędrność i młodzieńczy wygląd.

Jeżeli zainteresował Cię ten wszechstronny zabieg ginekologii estetycznej, umów się na konsultację ze specjalistą w Klinice Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *