Loading

wait a moment

Właściwości kosmetyczne olejku rycynowego

Olejek rycynowy jest bardzo łatwo dostępny. Można go bez problemu zakupić w aptece, czy sklepie zielarskim. Jego cena również jest bardzo niska. Na opakowaniu można znaleźć jego główne zastosowanie. Jest to naturalny środek na zaparcia, ułatwia wypróżnianie i jest często polecany przy tego typu dolegliwościach ze strony układu pokarmowego. Jednak ma on również wiele innych zastosowań. Ze względu na jego właściwości nadaje się nie tylko do stosowania wewnętrznego, ale również zewnętrznego. Znajduje się w składzie wielu kosmetyków, jednak można go samodzielnie stosować bez żadnych dodatków w warunkach domowych. Jakie jest działanie olejku rycynowego i jak go używać?

Pielęgnacja i odżywianie

Jako, że olejek rycynowy doskonale nawilża, uelastycznia, a zawarte w nim mikroelementy odżywiają ciało i skórę, można go używać do wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Był stosowany przez setki lat, nie tylko przy wielu chorobach, ale również w celu poprawy urody. Stosuje się go na:

  • włosy
  • brwi
  • rzęsy
  • skórę
  • stawy (okłady na bolące stawy)

Włosy

Olejek rycynowy jest jednym z najlepszych środków na rozdwajające się końcówki. Jego działanie jest o wiele skuteczniejsze i silniejsze niż wielu kosmetyków stosowanych w tym celu. Ponadto jest pozbawiony substancji chemicznych obciążających i osłabiających włosy. Wystarczy każdego dnia nakładać małą ilość olejku na zniszczone i rozdwojone końcówki włosów. Już po tygodniu można zauważyć zmiany. Włosy stają się grubsze i zdrowsze, znika problem rozdwojonych końcówek, ponieważ olejek rycynowy nie tylko zamyka łuskę włosa, ale i odżywia oraz nawilża. Zawiera drogocenne kwasy omega-6, które znacznie poprawiają kondycję włosów. Ponadto jego właściwości można także wykorzystać na porost włosów. Stymuluje on mieszki włosowe, dzięki czemu włosy rosną szybciej, są silniejsze. W tym celu należy nakładać go maksymalnie 2 razy w tygodniu na skórę głowy na 2-3 godziny. Po tym zabiegu należy dokładnie umyć włosy.

Piękne brwi i rzęsy

Ten niepozorny olejek działa nie tylko na włosy na głowie. Wspaniale wpłynie również na brwi oraz rzęsy. Pogrubia je, stymuluje ich wzrost, a ponadto odżywia. Dzięki temu rzęsy są dłuższe, bardziej zakręcone, ale również gęstsze. Aby osiągnąć taki efekt wystarczy nałożyć olejek rycynowy na rzęsy i brwi na pół godziny. Najwygodniej jest zrobić to wyczyszczoną szczoteczką od tuszu do rzęs. Następnie najlepiej usunąć go płynem micelarnym, bądź łagodnym środkiem do demakijażu. Ważne, aby nie aplikować go w taki sposób, aby dostał się do oczu, może je podrażnić. Po dłuższym zastosowaniu można zauważyć również zmianę koloru rzęs oraz brwi, mogą stać się nieco ciemniejsze. Olejek może także przyciemniać włosy na głowie, aby uniknąć takiego efektu należy stosować płukanki z rumianku, który nie tylko rozjaśni włosy, ale także nada im połysk.

Problemy skórne

Istnieje wiele problemów skórnych i przebarwień, które można redukować za pomocą olejku rycynowego. Znacznie zmniejszy on rozstępy, ale można go także stosować na blizny potrądzikowe, czy czerwone przebarwienia skórne. Zanim zacznie się stosować olejek rycynowy na skórę, warto skonsultować się z dermatologiem i sprawdzić, czy dane zmiany nie są efektem choroby, która wymaga przyjmowania leków. Olejek należy nakładać 2-3 razy w tygodniu na zmiany skórne, jednak warto wymieszać go z kremem, czy balsamem. Ułatwi to aplikację i wchłanianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *